آب کردن چربی های ناحیه شکم و پهلو می تواند معضل هر کسی باشد؛ چرا که حتی برخی افراد لاغر هم از داشتن چربی در ناحیه شکم و پهلو شکایت می کنند. اصولا شکم و پهلو اولین جایی هستند که چاق می شوند و آخرین جایی هستند که لاغر می شود! به همین دلیل شاید بسیاری از افراد به دنبال سریع ترین روش های لاغری شکم و پهلو باشند؛ با مجله دکتر آیتم همراه باشید تا این روش ها را به شما آموزش دهیم.

جدول دسترسی سریع

چرا لاغری شکم و پهلو اهمیت دارد؟

به دلیل اینکه اکثر ارگان های بدن و سیستم گوارشی ما در حفره شکمی قرار دارند و ادامه زندگی ما به سلامت آنها وابسته است. زمانی که بافت چربی در اطراف دستگاه گوارشی قرار می گیرد عملکرد آن را دچار اختلال می کند.

در واقع بدترین نوع چربی، چربی ناحیه شکم و پهلو است که سلامت سیستم گوارشی مانند معده، روده و کبده را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین برای از بین بردن چربی های این نواحی حتما باید به دنبال روش های آب کردن چربی های شکم و پهلو باشید.

لاغری شکم و پهلو

روش های لاغری شکم و پهلو

برخی از افراد تصور می کنند تنها با انجام حرکات ورزشی مربوط به شکم و پهلو می توانند چربی های این ناحیه را از بین ببرند! در حالی که این تصور کاملا غلط است. در این جا شما را با روش های آب کردن چربی های ناحیه شکم و پهلو آشنا خواهیم کرد:

ترکیب ورزش های هوازی با مقاومتی برای لاغری شکم و پهلو

در صورتی که در کنار یک رژیم غذایی سالم ورزش هم انجام دهید تاثیرات آن را در لاغری شکم خواهید دید. با اینکه انجام ورزش های هوازی باعث کالری سوزی و چربی سوزی می شوند؛ اما در صورتی که این ورزش ها با ورزش های استقامتی مانند وزنه زدن و … همراه شوند، نتیجه بهتری خواهند داشت.

لاغری شکم و پهلو

مصرف فیبر را بالا ببرید

مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر مانند میوه ها، سبزیجات، جو و حبوبات منجر به احساس سیری طولانی مدت شما می شود.

همچنین مصرف فیبر منجر به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و جلوگیری از نفخ شکم می شود که همین موضوع شکمتان را لاغرتر نشان می دهد.

مصرف پروتئین را بالا ببرید

مصرف پروتئین منجر به عضله سازی، کمک به رشد ماهیچه ها و احساس سیری طولانی مدت می شود. تحقیقات انجام شده نشان می دهد افرادی که پروتئین های سالم مانند شیر، گوشت گاو و تخم مرغ مصرف می کنند کمتر دچار چاقی شکم می شوند.

اسیدهای چرب غیراشباع بخورید

مصرف اسیدهای چرب غیراشباع مانند روغن زیتون، آووکادو، آجیل، روغن کنجد و کره بادام زمینی منجر به لاغری شکم و پهلو و کاهش وزن می شود.

مصرف نوشیدنی های پرکالری ممنوع!

لاغری شکم و پهلو

اگر عادت دارید که هر روز از نوشیدنی های پرکاری مثل نوشابه، آبمیوه، چای یا قهوه شکر استفاده کنید و همچنان دنبال لاغری هستید، باید بگوییم که وقت آن رسیده که بین این نوشیدنی ها و لاغری شکم و پهلو یکی را انتخاب کنید، این دو در کنار هم سازش نخواهند داشت!

اگر تصمیم گرفتید که قید مصرف این نوشیدنی ها را بزنید به شما توصیه می کنیم به جای آنها از نوشیدنی های زیر استفاده کنید:

  • به جای نوشابه از مخلوط آب گازدار با نواع میوه ها مثل لیمو یا توت فرنگی استفاده کنید.
  • به جای آبمیوه از میوه تازه استفاده کنید.
  • چای و قهوه را بدون شکر نوش جان کنید.

از نوشیدن آب غافل نشوید!

نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز منجر به بهبود عملکرد سیستم گوارش، مانع از نفخ و بزرگی شکم می شود. همچنین برای جلوگیری از پرخوری می توانید نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بخورید.

چنانچه تمایل زیادی به نوشیدن آب ندارید می توانید برای لاغری شکم و پهلو آب را با میوه هایی مثل توت فرنگی ترکیب کنید یا از دمنوش های گیاهی استفاده کنید.

خواب مفید و کافی شبانه داشته باشید

بدن تمام ما به طور متوسط به 8 ساعت خواب مفید در طول 24 ساعت نیاز دارد. مطالعات انجام شده نشان می دهد که کمبود خواب باعث ترشح هورمون گرسنگی و خوردن غذای بیشتر و در نتیجه چاقی می شود.

برای لاغری شکم و پهلو استرس خود را کنترل کنید

برخی از افراد در زمان استرس دچار پرخوری عصبی می شوند و پس از مدتی دچار چاقی و اضافه وزن می شوند. بنابراین با انجام حرکات آرامشی مثل یوگا، مدیتیشن و سایر فعالیت ها سعی کنید بر استرس خود کنترل داشته باشید.

غذایتان را آهسته بخورید

یکی دیگر از روش های لاغری شکم و پهلو، آهسته غذا خوردن است. در صورتی که سریع غذا بخورید، به مغزتان زمان نمی دهید تا فرمان سیری را صادر کند و در نتیجه حجم غذای بیشتری مصرف می کنید. همچنین سریع غذا خوردن منجر به نفخ و بزرگی شکم نیز می شود.

انجام جراحی لاغری

لاغری شکم و پهلو

چنانچه با پیروی از رژیم غذایی و انجام ورزش و توصیه های گفته شده موفق به لاغری شکم و پهلو نشده اید می توانید با انجام جراحی های لیپوساکشن یا پیکرتراشی چربی های موضعی ناحیه شکم و پهلو را از بین ببرید؛ البته این روش ها کمی قدیمی هستند و همراه با عوارض هستند.

امروزه برای لاغری شکم و پهلو بهترین جراحان لاغری در دنیا استفاده از دستگاه لاغری موضعی اولتراسونیک را توصیه می کنند. پزشک توسط این دستگاه ها بدون نیاز به جراحی و بدون هیچ گونه خطری چربی های ناحیه شکم و پهلو را به صورت موضعی بین می برد.