اگر قصد انجام عمل اسلیو معده را دارید، حتماً از راهنمایی افراد با تجربه در این زمینه استفاده کنید چرا که می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد و باعث آمادگی بیشتر شما شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی این عمل لاغری و تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند بپردازیم؛ پس با مجله لاغری دکتر آیتم همراه باشید.

عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده چیست؟

یکی از رایج ترین عمل های لاغری، عمل اسلیو معده نام دارد که برای کاهش وزن افراد مبتلا به چاقی مفرط که دارای شاخص توده بدنی بالاتر از 35 هستند به کار می رود. بر اساس تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند، این عمل نتیجه دهی خوبی دارد و از عوارض بسیار کمی برخوردار است.

👈بیشتر بخوانید: انواع مختلف جراحی های لاغری را بشناسید.

چگونگی انجام عمل اسلیو معده

تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند

در عمل اسلیو معده پزشک متخصص با روش جراحی لاپاراسکوپی حدود 80 درصد از حجم معده را که وظیفه ترشح هورمون موثر در گرسنگی (هورمون گرلین) را دارد از بدن خارج می کند و در نتیجه حجم بسیار کمی باقی می ماند که در پی آن غذا و کالری دریافتی فرد به شدت کم می شود و کاهش وزن اتفاق می افتد.

مزایای انجام عمل اسلیو معده

بر طبق تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند، این جراحی لاغری از مزایایی برخوردار است که به شرح زیر می باشند:

  • کاهش وزن بسیار در مدت 18 ماه بعد از انجام عمل
  • کاهش احساس گرسنگی و اشتها بعد از جراحی
  • عدم بروز مشکلات گوارشی
  • کوتاه بودن مدت زمان جراحی و دردناک نبودن آن به دلیل استفاده از روش لاپاراسکوپی
  • عدم بروز عوارض

کاندیدای مناسب برای انجام عمل اسلیو معده

کاندیدای مناسب برای انجام عمل اسلیو معده

با توجه به تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند و راهنمایی های آن ها افراد مبتلا به چاقی مفرط و شاخص توده بدنی بالا کاندیدای مناسب برای عمل اسلیو معده هستند. چاق شدن و اضافه وزن فرد هم دلایل مختلفی دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

ژنتیک

یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی چاقی و اضافه وزن، ژنتیک می باشد.

زیاده روی در خوردن غذا

با عادت کردن به دریافت غذای زیاد، به مرور حجم معده زیاد شده و غذای بیشتری طلب می کند در نتیجه فرد دچار اضافه وزن می شود.

عدم تحرک

یکی از اصلی ترین دلایل بروز چاقی عدم تحرک می باشد. گسترش دنیای اینترنت و فضاهای مجازی به کم تحرکی افراد دامن زده است.

بیماری های خاص

بعضی از بیماری ها مانند کم کاری تیروئید باعث افزایش وزن و بروز چاقی در فرد می شوند.

بارداری

بعضی از خانم ها در دوره بارداری دچار اضافه وزن می شوند و بعد از آن هم نمی توانند وزن خود را با استفاده از رژیم شیردهی کاهش دهند و به جراحی لاغری اسلیو روی می آورند.

برنامه غذایی نادرست

زمانی که برنامه غذایی فرد پر از چربی ها و کربوهیدرات ها باشد به مرور اضافه وزن در فرد پدیدار می شود.

کاهش وزن بعد از عمل اسلیو

سوال مهمی که درباره عمل اسلیو وجود دارد این است که مقدار کاهش وزن بعد از انجام جراحی چقدر است. برای جواب این سوال اگر از تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند استفاده کنیم به نتایج دقیق تری می رسیم. بر طبق نظر این افراد بعد از گذشت یک سال کاهش وزن 60 الی 70 درصدی در فرد اتفاق می افتد که بسیار چشمگیر است.

مراقبت های بعد از عمل اسلیو

مراقبت ها و تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند

بر اساس صحبت ها و تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند برای نتیجه بهتر مراقبت های بعد از عمل اسلیو بسیار مهم هستند. در ادامه دو مورد از این مراقبت های لازم را شرح می دهیم.

رعایت رژیم غذایی

رعایت رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده یکی از اصلی ترین مراقبت های بعد از عمل است که بسیار حائز اهمیت می باشد. درست است که با انجام اسلیو اشتهای فرد کم شده و میل به خوردن غذا ندارد اما باید مواد مغذی سرشار از ویتامین و پروتئین را به منظور تامین انرژی مورد استفاده قرار داد.

انجام ورزش و فعالیت های بدنی

بعد از انجام عمل و تمام شدن دوره نقاهت، برای سلامت بدن لازم است فعالیت های بدنی و ورزش انجام شود.

پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده

بعضی از افراد بعد از انجام عمل اسلیو دچار پشیمانی می شوند که با توجه به راهنمایی ها و تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند انتخاب پزشک مناسب و متخصص در جلوگیری از این اتفاق نقش بسزایی دارد. پس اگر قصد دارید برای این عمل لاغری اقدام کنید، با مشورت گرفتن از افراد دارای تجربه در این موضوع، پزشک ماهری برای خود انتخاب کنید.

خطر مرگ در عمل اسلیو

بنا به تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند این عمل اگر به دست پزشک ماهر و متخصص انجام شد جزء ایمن ترین و کم خطر ترین جراحی های لاغری می باشد که بازدهی بسیار بالایی هم دارد. بنابراین نگران خطر مرگ در عمل اسلیو معده نباشید.

مزایای استفاده از تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند

حالا که با عمل اسلیو معده به طور کامل آشنا شدیم بهتر است بدانیم که استفاده از تجربه افرادی که این عمل را انجام داده اند چه مزایایی دارد.

انتخاب پزشک مناسب

از مهم ترین مزایای مشورت با افراد با تجربه انتخاب پزشک مناسب می باشد. بیمار و پزشک باید بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده تا اعتماد بین آن ها صورت بگیرد و بیمار در تمام مراحل قبل، حین و بعد از عمل آرامش داشته باشد.
علاوه بر این با توجه به این نکته که هر پزشکی در رابطه به هزینه و نوع بیمه طرف قرارداد شرایط خاصی دارد، مشاوره با افراد با تجربه می تواند کمک شایانی به انتخاب پزشک بهتر کند.

کاهش نگرانی ها

هرچند همانطور که اشاره کردیم عمل اسلیو معده عملی بسیار آسان و کم عارضه می باشد اما باز هم بسیاری از افراد برای انجام این عمل استرس و نگرانی دارند. با مشورت کردن می توان این استرس را به حداقل رساند.

افزایش انگیزه

با مشورت کردن و شنیدن تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند انگیزه بیمار برای انجام عمل و نتیجه های حاصل از آن بیشتر می شود.