هدف ما در این مقاله معرفی مناسب ترین ورزش ها برای سلامت و تناسب اندام شما می باشد. امروزه با تغییر کردن سبک زندگی افراد، کم تحرکی، مصرف بیش از اندازه ی غذاهای فست فودی و چرب باعث اضافه وزن شده اما از آن جایی که تناسب اندام و لاغری ملاک زیبایی محسوب می شود بنابراین افراد زیادی به دنبال بهترین ورزش برای لاغری و تناسب اندام هستند. با دکتر آیتم همراه باشید.

جدول دسترسی سریع

بهترین ورزش برای لاغری

ورزش برای لاغری

ورزش های مختلفی برای تناسب اندام وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن به وزن دلخواه خود برسید اما نکته ی اصلی این است طبق برنامه ی اصولی جلو بروید.

شنا

شنا جزء ورزش هایی محسوب می شود که با توجه به فعالیت کم نتایج زیادی دارد. اگر می خواهید برای کاهش وزن فعالیت کمی داشته باشید شنا می تواند گزینه ی مناسبی باشد. شنا ورزشی برای لاغری کل بدن است و شامل حرکات مختلفی است که مانند ورزش های هوازی عمل می کند. با هر ساعت شنا کردن می توانید 892 کالری بسوزانید. شنا تاثیر بسزایی در کاهش سایز دور کمر دارد. شما می توانید روزانه با استخر رفتن کاهش سایز چشمگیری را نصیب خود کنید.

طناب زدن

طناب زدن جزء بهترین ورزش ها برای لاغری می باشد. طناب زدن ورزشی بسیار آسان است که در مکان هایی با فضای کوچک نیز امکان پذیر می باشد. ورزش طناب زنی علاوه بر تاثیر در کاهش وزن باعث تقویت تعادل، چابکی و همچنین جزء بهترین روش های تقویت عملکرد قلبی-عروقی می باشد.

دویدن

دویدن برای لاغری

دویدن نیز یکی از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن می باشد. می توانید روزانه با چند کیلومتر دویدن باعث افزایش سوخت و ساز بدنتان شوید که باعث از بین رفتن چربی های بدن نیز می شود. این ورزش آسان فقط نیاز به یک جفت کفش مناسب دارد. دویدن می تواند بسیار مفید باشد و استقامت بدن شما را افزایش دهد. اما به این نکته باید توجه داشت که افزایش مسافت و سرعت در دویدن باید به آرامی صورت بگیرد تا مشکلی برایتان به وجود نیاورد.

بسکتبال

بسکتبال جزء ورزش های تیمی محسوب می شود که باعث تقویت سیستم قلبی_عروقی و چربی سوزی می شود. بسکتبال بهترین ورزش برای لاغری و تناسب اندام می باشد. این ورزش علاوه بر چربی سوزی و تناسب اندام باعث تقویت سیستم ایمنی و استخوان ها، تقویت ذهن و افزایش اعتماد به نفس می شود. بسکتبال ورزشی است که جنبه ی تفریحی دارد و جزء بازی های پرطرفدار جهان می باشد. اگر قصد شروع بسکتبال را دارید مطمئن باشید با بالا رفتن سن، همچنان از سلامت جسمی و روحی برخوردار می شوید.

حلقه زدن

یکی دیگر از بهترین ورزش ها برای لاغری حلقه می باشد. حلقه زدن باعث بالا رفتن ضربان قلب می شود و عضله های دیگر بدن را نیز درگیر می کند. این ورزش علاوه بر کم کردن چربی شکم و پهلو باعث کاهش وزن در قسمت های دیگر بدن نیز می شود اما بیشترین تاثیر را روی شکم و پهلو می گذارد. اگر قصد حلقه زدن را دارید ابتدا باید حلقه ای که متناسب با اندازه ی شما است را انتخاب کنید. برای شروع ابتدا پاهایتان را به عرض شانه باز می کنید، حلقه را به کمر چسبانده و طبق دایره فرضی حلقه را حرکت می دهید. اگر روزانه فقط 20 دقیقه حلقه بزنید، می توانید 140 کالری کم کنید.

پلانک

پلانک برای لاغری

پلانک جزء حرکات بدنسازی می باشد که در صورت کلی تمام عضلات بدن را درگیر می کند که بهترین ورزش برای لاغری در نظر گرفته می شود. انجام دادن این حرکت ورزشی بستگی به قدرت بدنی فرد دارد زیرا برای انجام این حرکت باید برای مدت مشخصی در این حرکت بمانید. آسان ترین روش حرکت پلانک، حرکت شنا سوئدی می باشد که توسط دست ها و آرنج ها انجام می شود و اگر بخواهید خود را با این حرکت به چالش بکشید می توانید این حرکت را روی یک دست و یک پا انجام دهید که یکی از بهترین ورزش ها  برای لاغری بازو می باشد.

دوچرخه سواری

اگر به دنبال ورزش و لاغری سریع می باشید دوچرخه سواری گزینه ی مناسبی برای شما می باشد. می توانید با هر ساعت دوچرخه سواری 508 کالری را بسوزانید. دوچرخه سواری جزء ورزش های هوازی به شمار می رود که ورزشی بسیار لذت بخش و مفرح می باشد. این ورزش می تواند بهترین روش برای لاغری ران ها باشد. همچنین اگر در کنار ورزش دوچرخه سواری رژیم مناسبی را در پیش بگیرید می توانید تاثیرات چشمگیری را در کاهش وزن خود مشاهده کنید.

کرانچ

کرانچ جزء حرکات ورزشی می باشد که تاثیر بسیار زیادی در چربی سوزی دارد که می توانید لاغری در ناحیه ی شکم را با انجام دادن حرکات کرانچ تجربه کنید. در این حرکت عضله راست شکمی درگیر می شود بر خلاف باور خیلی از افراد کرانچ حرکت ساده ای نمی باشد و باید طبق قواعد خاص خودش انجام شود که نتیجه چربی سوزی را داشته باشد.

بهترین ورزش برای لاغری شکم پهلو

لاغری شکم پهلو

استفاده کردن از توپ های ورزشی می تواند تاثیر بسزایی در چربی سوزی داشته باشد. انجام حرکات ورزشی با توپ باعث تقویت عضلات شکم می شود. برای انجام حرکات ابتدا باید توپ مقاومتی تهیه کنید. توپ مقاومتی یک توپ سبک و نرم می باشد که شامل سایز های مختلفی است که نسبت به قد فرد سایز توپ مشخص می شود. استفاده کردن از توپ مقاومتی علاوه بر این که باعث تقویت عضلات شکم می شود باعث تقویت تعادل نیز می شود.

بهترین ورزش برای لاغری شکم همراه با توپ این است که روی توپ مقاومتی به پشت دراز بکشید به صورتی که زیر کمرتان توپ قرار بگیرد تا باعث کشیده شدن عضلات شکم شود و در مرحله ی بعد شکمتان را روی توپ قرار دهید که باعث کشیده شدن عضلات پشت شود. برای کشیده شدن عضلات پهلو می توانید با پهلو روی توپ دراز بکشید.

سوالات رایج بهترین ورزش برای لاغری

کدام ورزش ها برای لاغری شکم مناسب است؟

لاغری شکم با توپ – دراز نشست – طناب زدن – پلانک

لیست کلی بهترین ورزش ها برای لاغری کدام است؟

بسکتبال- شنا- طناب زدن- تکواندو- دوچرخه سواری- دویدن- پلانک- کرانچ- لاغری شکم با توپ و …